فن فشار مثبت راه پله چیست؟ | بلاگ

فن فشار مثبت راه پله چیست؟

ساخت وبلاگ

امکانات وب

فن فشار مثبت راه پله چیست؟

در صورت بروز آتش سوزی در ساختمان مرتفع ، یک فن فشار مثبت راه پله تحت فشار از هوای تمیز خارج استفاده می کند تا هوا را در راه پله ها تحت فشار قرار دهد. هوای تحت فشار ، به افراد کمک می کند تا از آتش بگریزند و آتش نشانان آتش را خاموش کنند.

برای راه پله در مراکز خرید ، نگه داشتن مسیرهای فرار و نجات از دود یک شرط اساسی برای حفظ گزینه های تخلیه و آتش نشانی مناسب حتی در مدت زمان طولانی تر است.

ایجاد ایمنی بیشتر با فن فشار مثبت راه پله

سیستم ها و استراتژی های مختلف مختلفی برای دستیابی به هدف ایمنی برای نگه داشتن مسیرهای فرار و نجات به ویژه راه پله ها ، عاری از دود وجود دارد.

اگر حفظ فضای کامل از دود ضروری باشد ، سیستم تمیز کردن با فن فشار مثبت راه پله مناسب است. این اجازه می دهد تا راه پله ها عمدتاً از دود عاری باشند. فن فشار مثبت راه پله به صورت ترکیبی با یک گنبد نور سقف نصب شده است ، به عنوان مثال. در بالای یک راه پله. هنگامی که یک دتکتور دود حریق را در ساختمان تشخیص می دهد ، گنبد فن فشار مثبت راه پله باز می شود و فن فشار مثبت راه پله فعال می شود. فن فشار مثبت راه پله حداقل فشار درهای بسته از 15 Pa را ایجاد می کند. حداکثر نیروی درب نباید از 100 N. تجاوز کند. دود ورودی به پله با فن فشار مثبت راه پله رقیق و پاک می شود. نگه داشتن راه پله در این حالت عاری از دود با فن فشار مثبت راه پله تقریبا  ممکن است تا زمانی که درب های راه پله مرتباً باز نشود.

اگر یک فضا بخواهیم کاملاً پاک شود ، برای استخراج دود از فن فشار مثبت راه پله استفاده می شود. فن فشار مثبت راه پله تضمین می کند که 2 متر مکعب در ثانیه از طریق درب باز جریان می یابد و پله ها را از دود دور نگه می دارد. نیروی باز کردن درب برای فن فشار مثبت راه پله همچنین نباید از 100 N. راه فرار از دود فراتر رود و فن فشار مثبت راه پله اجازه می دهد تا سرنشینان به سمت ایمنی حرکت کنند و آتش نشانان نیز می توانند داخل آتش شوند و آتش را مهار کنند.

طبق اعلام انجمن ملی حفاظت از آتش سوزی ، روند تخلیه برخی از بزرگترین ساختمانهای بلند امروزی ممکن است تا دو ساعت به طول انجامد. این است که تا کنون قانع کننده ترین بحث برای کنترل دود مؤثر در ساختمان ها راه پله و استفاده از فن فشار مثبت راه پله است.

فن فشار مثبت راه پله، در صورت بروز آتش سوزی ، راه های خروج را بدون دود نگه می دارند و در طی تخلیه ، به ساختمان و سرنشینان کمک می کنند. فشارهای مشخص شده برای حفظ فن فشار مثبت راه پله بر حسب کد متفاوت است. با این حال ، هدف جهانی فن فشار مثبت راه پله مهار دود است اما باز هم اجازه می دهد تا درها را باز کنید.

 

 

 

شرکت ایرانیان فنفن فشار مثبت راه پله چیست؟,...
ما را در سایت شرکت ایرانیان فن دنبال می کنید

نویسنده : iranian بازدید : 7 تاريخ : سه شنبه 23 مهر 1398 ساعت: 15:26